Чи можна давати собаці кістки?

Рано чи пізно власник чотириногого друга задає собі питання – чи можна давати собакам кістки? Адже практично у кожного ще з дитинства є така асоціація – пес з кісточкою в зубах. Раніше собаківники свято вірили, що кістки необхідні тварині і чим більше, тим краще, і в раціон вони повинні входити кожен день. Але сучасні ветеринари мають кардинально протилежну точку зору. Давайте дізнаємося її!


Чим небезпечні кістки для собаки
    Для початку слід зрозуміти, навіщо ж ми даємо кісточки своїм підопічним? Звичайно, для того, щоб точити зуби і зміцнювати їх. На ділі ж це не так. Задумайтесь на хвилину і висновок стане очевидним – собака ж не гризун, не миша або кролик, і у неї немає необхідності заточувати зуби, так як вони не ростуть більше ніж їм належить. Тобто сточувати зуби собаці не потрібно.
  Логічно припустити, що кісточки будуть корисні цуценяті від трьох до шести місяців, коли в розпалі процес зміни молочних зубів на постійні. Десни тваринного сверблять і вимагають зняття напруги шляхом жування. Так як предмети побуту для цієї мети не підходять, найкраще із завданням справляються саме цукрові кісточки. Так що застосування кісток буде обгрунтовано лише в цьому випадку.
   Шлунковий сік у собаки дуже концентрований і в змозі перетравлювати тверді кістки. Це дійсно так, але лише у ідеально здорового, молодого і міцного пса. Малюки, вагітні та суки, хворі, ослаблені і старі собаки мають проблеми з переварюванням будь-якої їжі і навантажувати організм кістками просто злочинно.
Ветеринари часто стикаються з проблемою переповнення шлунка неперетравлені кістками, які заважають проходженню їжі, викликаючи заворот. Систематичне харчування таким продуктом веде до чергуванню проносу і запору у пса. А гострі тверді фрагменти кісток протикають стравохід, шлунок і кишечник і в цьому випадку потрібна термінова хірургічна допомога.
    Які кістки можна давати собаці і навпаки
  Тепер давайте, розглянемо детальніше особливості кісток різних тварин в сирому або відварному вигляді, щоб зрозуміти, яка користь чи шкода для собаки буде від їх застосування:
    Яловичі кістки – це єдиний подібний продукт, до якого лояльно ставляться медики. Крім низького відсотка жиру на них, сирі яловичі кістки досить жорсткі і собака не зможе їх розгризти. Так що великі неразрубленную суглоби або яловичий хвіст може стати хорошою грою для цуценя під час зміни зубів. А ось варені яловичі кістки давати не можна. Вони більш м’які і собака легко заб’є ними шлунок.
    Свинячі кістки – продукт, який подібний до яловичим, але тільки в цілому вигляді, за умови, що з них зрізаний весь жир. Варені свинячі кістки давати не можна – вони при розкусуванні лопаються і мають гострі кути, здатні пробийте ШКТ.
     Баранячі кістки – небажаний продукт в меню. Вони мають високу жирність і не сприймаються організмом тварини. Краще відмовитися від них на користь яловичих       Кістки індички офіційно визнані непридатними для вживання собаками. Виняток становлять шийки, які містять м’які округлі кісточки не шкідливі для здоров’я. Індющачьі кістки, точніше – шиї, можна вживати як в сирому, так і у відварному вигляді. А ось лапки, улюблені багатьма господарями тварин, давати не можна. Вони часто містять сальмонелу, небезпечну для здоров’я собаки.
   Кістки кролика трубчасті, ідентичні пташиним кісток. При попаданні в стравохід вони легко ранять його, і можу проткнути шлунок або кишечник тварини. Тому такий продукт під забороною у собак.
    Кістки курячі – одні з найнебезпечніших для собаки. Вони пустотілі і при разгризанія утворюють численні гострі довгі прутики. Вони викликають перфорацію будь-якого відділу шлунково-кишкового тракту тваринного і годування такими продуктами загрожує навіть загибеллю улюбленця. Кістки від курки повинні надійно утилізуватися, щоб собака не могла їх знайти. Курячі лапи також не потрібні собаці – вони мають гострі кігті, а вживання їх в сирому вигляді піддає собаку ризику захворіти небезпечним сальмонельоз.
   Кістки від риби найбільш небезпечні для тварини. Вже один їх вид говорить про те, що такі кістки, та й рибу цілком, не можна давати собаці ні в сирому ні в відварному вигляді. Якщо Ви почнете рибні кістки давати собакам, то це відразу призведе тваринного на операційний стіл ветеринара, так як вони травмують гортань, застряє там, і навіть викликають асфіксію.
   Варені кістки нічим не корисні будь-якій тварині будь то такса або сенбернар. Під час варіння кістка стає м’якшою і легко піддається розкусуванні з подальшим заковтуванням. А так як собака більше всього на світі чомусь любить саме кістки, вона від жадібності може нашкодити своєму ж здоров’ю. Категорично неприпустимо варити собаці кашу з кістками, а ось кістковий бульйон буде придатний і навіть корисний тварині.
   Сирі кістки можна давати в цілому вигляді, коли ризик бути розкушеною зводиться до мінімуму. Це іграшка корисна для цуценя, але після зміни зубів ласощі краще поступово переставати давати малюкові зважаючи мінімальної харчової цінності.
   Чим можна замінити кістки?
  Якщо Ви власник дворового пса, який харчується лише кашею з кістками, так як це найдешевший і простий варіант годівлі, то вихід є навіть з цієї жалюгідної ситуації. Кістки в даному випадку, можна замінити на м’ясну обріз, що складається з жил, сухожиль, хрящів і другосортних шматочків м’яса. Це буде набагато поживні і безпечніше для тварин.
  Для тих, хто вважає, що собака за допомогою кістки чистить зуби від нальоту, який веде до утворення зубного каменю, теж є альтернатива. Частково – це правда, але якщо зіставити користь і шкоду від застосування цих продуктів, то шкода буде великим, а очистити ікла можна і за допомогою спеціальних силіконових і желатинових іграшок для собак, які виробляються саме з цією метою. Не варто забувати і про чищенні зубів щіткою.
  Йдемо далі, щоб дізнатися про харчову цінність кісток. Виявляється, які б кістки не давалися собаці, вони практично не несуть для тваринного користі. Калорійність кісток дуже низька, ніяких корисних вітамінів в них немає, проте, є в достатній кількості фосфор і кальцій, так необхідні собаці, особливо великою. Однак, ризикувати здоров’ям тварини заради цієї сумнівної користі не можна. Краще придбати недорогу м’ясо-кісткове борошно, яку додають в щоденний раціон і це буде більш здорове рішення.
  Якщо Ви все ще сумніваєтеся, чи можна давати кістки собаці, то відкиньте сумніви геть. Користі кістки не принесуть, а ось підірвати здоров’я і навіть убити тварину цілком можуть. Так навіщо ж йти на усвідомлений ризик? Краще годувати улюбленця високоякісними продуктами, які несуть тільки користь здоров’ю і подовжують довголіття собаки.