Небезпечні хвороби котів, які проявляються у весняний період

Доброго ранку, колеги та наші читачі. Сьогодні продовжимо говорити про сезонні хвороби котів.
Найбільш ймовірне виникнення наступних хвороб:
  * гіповітаміноз
Після зими організм тварини відчуває дефіцит життєво важливих вітамінів. Особливо гостро проблема проявляється в тому випадку, якщо раціон складений непрофесійно, а в його основі лежить звичайна "домашня" їжа зі столу людини. Виявляється гіповітаміноз ненормальним апетитом - поїдаючи дивні, неїстівні предмети вихованець намагається самостійно вирішити проблему, забезпечити тіло відсутніми елементами і мінералами.


   Звичайно, такий варіант вирішення гіповітамінозу малоефективний. У справу повинен втрутитися власник пухнастого. Його завдання - компенсувати гіповітаміноз шляхом включення в меню багатих поживними речовинами продуктів, а також їжі з вітамінами. Можливе застосування препаратів ветеринарної медицини - загальнозміцнюючих комплексів тощо.
  *  кон'юнктивіт
Пухнастим улюбленцям можуть загрожувати і проблеми з органами зору, що спостерігаються в період весняного сезону під час цвітіння трав, декоративних квітів на клумбах, плодових дерев. Часто ветеринари фіксують розвиток кон'юнктивіту. Ця хвороба проявляється вираженими  симптомами - світлобоязнь, наявністю гнійних виділень, які засихають на слизових оболонках очей і перетворюються в тверді кірочки. Також приводом для занепокоєння повинно служити почервоніння повік, постійне бажання кота почесати лапами очі.
Для попередження захворювання  потрібен  щоденний догляд. Після кожного відвідування вулиці господар повинен протирати коту очі знезаражувальним лікувальним розчином. При загостреному перебігу кон'юнктивіту ветеринарний лікар  пропише краплі, розробить для тваринного план комплексної терапії.
  *  Хейлетіоз
Короста, або хейлетіоз - ще одне типове весняне захворювання. Його викликають паразити - кліщі, для яких характерна підвищена сезонна активність в березні-квітні. Схильні до ризику ураження вразливі тварини з низьким рівнем імунітету - це маленькі кошенята, люди похилого віку та хворі вихованці. Однак заразитися можуть і цілком здорові, доглянуті вихованці.
Їх шкіру починають покривати дрібні ранки ( які викликають зуд), які з'являються на боках і спині, на мордочці і на шиї. При виявленні подібних проявів варто негайно звернутися до лікаря - захворювання контагіозне, і вимагає коректно побудованого плану лікування. Ветеринар огляне кота, випише акарицидні протипаразитарні препарати, а також призначить комплекси для поліпшення стану імунної системи.
  *  інфекційна панлейкопения
Чумка (інфекційна панлейкопения) - найнебезпечніше захворювання, складна симптоматика якого не завжди дозволяє виявити наявність проблем на ранніх стадіях. Заражений кіт схильний до високого ризику летального результату. Враження  організму здійснюється стрімко, і ймовірність врятувати тварині життя залежить від правильно скоординованих дій власника і ветеринара.
Діагноз «котяча чума» ставлять на основі вивчення зібраних аналізів крові. Терапію призначають виключно професійні фахівці, що працюють в ветеринарній лікарні. Не варто нехтувати і профілактичними заходами. Проти виникнення панлейкопенії  розроблена дієва вакцина - своєчасно зроблене щеплення проти інфекції допоможе уникнути проблем в довгостроковій перспективі.
  Практикуючі ветеринари відзначають в весняний період і загострення деяких хронічних захворювань у кішок. У їх числі присутні такі хвороби:
  * екзема
Сезонне загострення шкірної екземи турбує кішок з лабільною, легкозбуджуваною  ЦНС. Тварини, що належать до довгошерстних  порід, схильні до захворювання частіше за інших.
Симптоми:
-  гнійники
- ранки з мокрою  поверхнею
- почервоніння шкірних покривів
У занедбаній стадії на тілі з'являються лусочки, струпи.
  Лікують діагностовану екзему за допомогою доказових протоколів ветеринарної медицини. Лікарі радять доповнювати обробку шкіри спеціальними препаратами дієтотерапією. Щоб звільнити себе від відповідальності самостійного складання повноцінного раціону, власники можуть зробити ставку на якісні готові корми, які добре збалансовані за поживністю.