10 небезпек, що чекають на Вашу собаку на вулиці в осінню пору

Осіння пора –  зачаровує  своєю красотою і несе багато небезпек для Вашого чотирилапого друга.
   Кліщі та блохи
Блохи небезпечні цілий рік, але й кліщі з відходом літа нікуди не зникають. Вони впадають сплячку лише при температурі нижче 5 С. Тому обов'язково продовжуйте використовувати засоби для профілактики бліх та кліщів. Після повернення з прогулянки, ретельно перевіряйте вихованця на наявність кліщів, особливу увагу приділіть лапам, вухам, носу та яснам.


   Жолуді та дубове листя
В осінні місяці жолудів і листя дуба особливо багато, і вони можуть стати причиною серйозних проблем і навіть загибелі Вашого вихованця.
  Дубильна кислота, що міститься в жолудях та дубовому листі, дуже токсична і може завдати шкоди внутрішнім органам. Симптоми інтоксикації дубильною кислотою включають блювання, діарею, у тому числі кров'ю, біль у животі і млявість. Також з'їджені жолуді можуть викликати закупорку кишечника.
     Каштани
  Серйозні випадки отруєння каштанами рідкісні, але їх поїдання може викликати виражені симптоми шлунково-кишкових розладів, такі як слинотеча, блювання, діарея та біль у животі. Шкаралупа каштану та самі горіхи також можуть викликати закупорку кишечника.
    Опале листя
  У купах листя можуть розвиватися бактерії та пліснява. Якщо ваш собака ласує опалим листям, це може призвести до шлунково-кишкових розладів.
    Гриби
  Деякі гриби дуже токсичні собакам. Краще не ризикувати та втримати собаку подалі від будь-яких грибів. Симптоми отруєння грибами у собак - надмірна слинотеча, нудота, блювання, зниження температури тіла, біль у животі.
      Виноград
  Токсична речовина, що міститься у винограді, невідома, але вона може спричинити ниркову недостатність. Собаки зі слабким здоров'ям можуть мати ще серйознішу реакцію. Слід зазначити, що ізюм ще небезпечніший. Пари ягід може бути достатньо для найсильнішого отруєння та подальшої загибелі вихованця.
  Перші ознаки отруєння виноградом та родзинками з'являються через 4-6 годин:
• діарея
• блювота
• знижена температура
• відмова від їжі
• апатія
     Щуряча отрута
Восени, коли миші та щури шукають затишні, теплі куточки, щоб перезимувати, люди активно починають використовувати отруту. Більшість отрут містять антикоагулянтні сполуки, які перешкоджають здатності організму згортати кров. Поїдання щурячої отрути собакою може призвести до кровотечі і, як наслідок, загибелі тварини. Лікування включає введення протиотрути (вітамін К1) і у тяжких випадках переливання плазми або цільної крові.
      Антифриз
   Оскільки восени починаються заморозки, пролитий антифриз на землю стає справжньою проблемою для власників домашніх тварин. Радіатори від автомобілів починають ламатися та протікати, залишаючи рідину на землі. Якщо ваша собака натрапить на неї, є велика ймовірність, що вона спробує злизати антифриз через солодкий запах та смак.
   Прийом етиленгліколю дуже небезпечний. Навіть відносно невелика кількість може викликати серйозне пошкодження нирок і призвести до смерті. Першими ознаками отруєння може бути те, що ваш собака виглядає "п'яним".
      Переохолодження
  Осінь багата на перепад температури, вітру та дощі. Тому собака має всі шанси замерзнути на вулиці, що викличе застуду або загострення хронічних захворювань. Валяння на холодній та сирій землі цьому сприяє.
Щоб не позбавляти вихованця можливості повалятися на землі, купіть йому спеціальний одяг.