Яке значення мають у ветеринарній медицині біохімічні показники крові❓❓❓Про що може розповісти такий аналіз крові та чому його важливо робити❓️

❗️Біохімічний аналіз крові дасть можливість ветеринарному лікарю швидше та точніше поставити діагноз тварині !
❗️Виявити ті чи інші захворювання на ранніх стадіях, що дозволить вчасно скоригувати , пролікувати та на майбутнє дати рекомендації.  На , що слід звернути увагу, які дії слід робити для профілактики та підтримки організму улюбленця в майбутньому .
❗️Виявити ті чи інші захворювання на пізніх стадіях. Така діагностика вкрай важлива , щоб не на шкодити тварині . Так про , що ж говорять ті показники ⁉️Насправді їх дуже багато , але розглянемо основні, які є дуже важливими впершу чергу                            
  1. Креатинін — складна хімічна сполука, яка міститься у м'язах тварини. Про що свідчить його зниження ? 
Зниження його рівня фіксується при голодуванні, м'язовому виснаженні та фізичному навантаженні. Підвищений вміст креатиніну в крові найчастіше свідчить про хвороби нирок! 
2.АЛТ( Аланинаминотрансфераза)-(міститься у серці, нирках, м'язах, а найбільше — у печінці), тому цей показник говорить за печінку! 
3.АСТ (Аспартатаминотрансфераза)- (міститься найбільше — у м'язах та серці), тож відповідає цей показник за ураження міокарда (серцевого м'яза) і печінки. 
4.ГГТ (Гамма-глутамілтрансфераза)-  підвищується при патології печінки та жовчовивідної системи
5.Лужна фосфотаза - фермент, який відповідає за обмін білків, жирів, а також депонування (відкладання) кальцію у кістках. Він міститься у багатьох клітинах — слизової оболонки кишківника, плаценти, молочній залозі при лактації. Але особливо багато її у печінці та жовчовивідних шляхах, де він бере участь у важливих хімічних процесах. 
Підвищення такого показика - пов'язане з хворобами печінки та інших органів).
6.Білірубіни- відповідають оцінки функції виділення печінки. Підвищення вказує на наявність небезпечного захворювання — жовтяниці.
7.Глюкоза -  підвищується при цукровому діабеті, синдром Кушинга; знижується при фізичному навантаженні, виснаженні, а у собак карликових порід — при тяжкому перебігу основної недуги.
8. Альбумін, холестерин, тригліцериди, загальний білок та сечовина досліджуються для оцінки синтетичної функції печінки.
❗️❗️❗️ Біохімічний аналіз крові має важливе значення при діагностуванні хвороби і її лікуванні, а при періодичному  обстеженні тваринки можна попередити , а інколи й уникнути майбутню проблему ❗️
Будьте здорові

Add comment


Security code
Refresh