У КИЄВІ ВСТАНОВИЛИ АВТОМАТ, ЩО ОБМІНЮЄ ПЛАСТИК НА КОРМ ДЛЯ ТВАРИН – ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

54 кілограми пластику за 7 днів. У столиці з'явився бокс для приймання пластикових пляшок, який взамін видає корм для вуличних тварин. Його встановили неподалік станції метро "Лук'янівська". За перший тиждень роботи ініціативу підтримали чимало киян та здали 2160 пляшок, а це майже 68 кілограмів корму.


Лариса допомагає тваринам уже 10 років. Підбирає їх на вулиці, годує та знаходить дім. Прилаштувала вже понад 2 тисячі чотирилапих.
Каже: багато чула про бокс, в якому можуть харчуватися безпритульні коти і собаки.
"Для того щоб тваринки взимку не замерзали, вони мають дуже добре харчуватися, і якщо, скажімо, так у кожному місті поставлять такі бокси, які дадуть змогу тваринці поїсти, а потім сховатися в тепло, то в принципі це дуже навіть добре", – говорить Лариса Гончарова,
зооволонтерка.
Усе, що вам потрібно це взяти пластикову пляшку на півтора, літр або 2 літри, покласти її в ось цей отвір та зачекати. Усе просто - 1 Пляшка дорівнює 50 грамам корму для тварин.
Розробником такого боксу є Руфат. Він програміст. Надихнувшись закордонним досвідом, вирішив власноруч розробити механізм.
"Третій плюс, найважливіший – це діти, ті, які вже
з дитинства хочуть допомагати тваринам, яким батьки пояснюють, що ти зараз не забруднив нашу природу, ти грамотно утилізувати пластик і цим самим допоміг бездомним тваринам", — говорить Руфат Раїмов, автор проекту "Япомогабокс".
Усі зібрані пляшки відвозять на станцію з перероблення сміття.
"Ми передаємо їх більш крупному оператору, який Їх сортує по кольорах, відбирає кришечки, тюкує, після того, як їх потюкували по кольорах, їх дроблять дуже мілко, воно на вигляд схоже на пластівці вівсяні, і вже ці пластівці вівсяні пускають на перероблення, де з них роблять нитку", - розповідає Вікторія Норенко,
засновниця громадської організації "Зелений птах".
Зоозахисники кажуть, один бокс на Київ добре, але мало.
  "Для того, щоб приносити користь, такі апарати
потрібно ставити в спальних районах та місцях,
де живуть люди, де загалом багато безпритульних тварин, аби ці бокси справді приносили користь", - наголошує Дмитро Киркевич, піар-менеджер благодійної організації
Happy paw.
Такі плани вже має ініціатор проекту. Наступного
року хоче розмістити бокси в кожному районі Києва. А ще встановити всередині дробарки, які подрібнюватимуть корм.

Add comment


Security code
Refresh