Боротьба з гризунами: ТОП перевірених порад від експертів (ЧАСТИНА 2)

Миші, полівки, ховрахи, щурі пошкоджують посіви, зернові запаси, завдаючи чималих збитків, і при цьому переносять небезпечні хвороби. Про ефективні засоби захисту та профілактики поширення гризунів розповіла Світлана Іванова, керівник фірми «Спецтехнологія» у коментарі для компанії «Сингента».
    3. Боротьба з пацюками
  Боротьба з пацюками відрізняється від боротьби з полівками. Там, де з’являються щурі, сірі та чорні, методи боротьби дещо інакші. Ці тварин

и дуже обережні, вони - куштують їжу невеликими шматочками з великими проміжками часу. Якщо щур відчуває, що йому після їжі стало погано, — не допоможе жоден антрактант (інгредієнти для смаку, як-то цукровий сироп, олія). Саме з цих причин гострі отрути взагалі не застосовують для пацюків.

  Щоб знешкодити пацюків, часто застосовують ультразвук, проте він ефективний лише у поєднанні з іншими методами. Однак виключно ультразвук не допоможе позбутися пацюків, вони знайдуть спосіб обійти хвилі. Підходи до боротьби зі щурами не повинні бути такими, як із мишами і, тим більше, як із тарганами.
  4. Профілактика
  Експерти рекомендують на підприємстві по периметру (кожні 10–15 м уздовж паркана) і довкола будівлі встановити приманки, а всередині – облаштувати живоловки і клейкі пастки.
   5. А якщо підприємство не працює?
  Жодне підприємство, навіть коли воно не працює, не можна залишати без засобів боротьби. Коли під час активної роботи з дератизації досвідчена самка виводить сім’ю з небезпечного місця, вона залишає рештки (так звані погадки), і 2–3 місяці нові тварини розумітимуть, що тут небезпечно, проте зі зникненням погадок неодмінно з’являться нові шкідники.
 6. Про що потрібно пам’ятати, застосовуючи приманки?
  Не можна перевищувати концентрацію препарату, як це роблять недосвідчені аматори, що самі виготовляють приманки. Цим лише зменшується ступінь поїдання.
Сьогодні спрацьовують препарати навіть першого покоління, що на куматетралілі, оскільки найважливіше — це рівень поїдання. Ми намагаємося переконати, що у випадку з цими тваринами варто бути дуже терплячими і розуміти, що насамперед потрібна профілактика.

Add comment


Security code
Refresh