Сльозоточивість  очей  у собаки. Причини. Симптоми. Лікування. Профілаатика.

Коли у собаки сльозяться очі, не завжди це тривожна ознака. Невелика сльозоточивість очей властива певним породам і відноситься до норми. Є й інші, більш серйозні причини.
  Які чинники можуть викликати сльози з очей, який догляд необхідний, в чому полягає лікування? На ці питання ми відповімо вам в нашій статті.
      Породні особливості


У величезному сімействі псових є такі породи собак, для яких сльозоточивість очей – це цілком нормальне явище. Брахіцефали з плескатої мордою, довгошерсті особини, і ті, у яких велика очнащілина, ходять з вічно мокрими очима. Виділення з очей вважаються для них нормою і особливого лікування не вимагають, досить грамотного догляду. У список порід входять:
-сенбернар;
-бульдоги;
-бладхаунд і бассет;
-чау чау;
-кокер-спанієль;
-багато декоративні породи (йорки, пекінеси);
-шарпей;
-бульмастиф;
-доги.
       Які причини призводять до слізливості очей?
   Якщо чотириногий вихованець не входить в число порід, для яких підвищена сльозливість вважається нормою, то її прояв має насторожити господаря. Причиною відхилення від норми може стати:
- Алергія. Якщо вона викликана їжею, то очі починають свербіти і сльозяться. При алергічної реакції на пилок або пил до перших двох симптомів додається чхання.
- Травми. Незначні пошкодження рогівки і повік викликають подразнення слизової і сльозоточивість посилюється. Глибокі рани помітніше, але і вилікувати їх складніше.
- Чужорідне тіло. Смітинка потрапляє за повіку і створює ефект тертя, що призводить до подразнення. Прагнучи усунути перешкоду, організм собаки стимулює підвищене виділення вологи в оці.
- Вживання солодощів. Травна система собаки не може засвоювати глюкозу. Надходження цукру в організм тварини викликає серйозні порушення, на тлі збоїв в шлунково-кишковому тракті з’являється сльозоточивість.
- Інфекційні захворювання. Для деяких з них, наприклад, чуми см'ясоїдних. Підвищене виділення з очей вважається одним з характерних симптомів.
  При травмі і попаданні чужорідного тіла зайве сльозотеча може спостерігатися в одному оці.
     Симптом сльозоточивості при очних хворобах
  У відповідь на питання про те, чому у собаки сльозяться очі, слід включити і очні хвороби. До них відносяться:
- Кон’юнктивіти, які виникають з різних причин. Травмування очей, потрапляння в них інфекції, застуда можуть спровокувати це захворювання.


- Заворот повіки. У нормі краї повік вільно прилягають до ока, при завороту вони загортаються всередину. Шкірні волосинт і вії зачіпають рогівку, труться об неї і подразнюють, що і призводить до виділення сліз. Для усунення дефекту проводиться операція.


- Виворіт повік. При такому дефекті повіко сильно вивертається назовні.
- Блефароспазм. Тварина мружить очі, повіки знаходяться в напруженому стані, собака часто блимає. Постійні виділення провокують мацерацію (розпушення) шкіри.


- Запалення слізної залози. При якому відбувається запалення слізного мішка, через це очі червоні і сльозяться. Добре видно припухлості повік.
- Новоутворення на повіках: доброякісні (фіброми, бородавки, папіломи, кісти) і злоякісні (меланоми, саркоми, карциноми). Пухлина тисне на слізні залози, ускладнює процес виділення рідини, з’являються сльози.


- Каналікуліт або запалення слізних канальців. Захворювання відзначається рясним виділенням  вологи. Ускладнюється гнійним запаленням, очі опухають, разом зі сльозами виходить гній.
  Власнику собаки за зовнішніми ознаками важко зрозуміти причину сльозотечі, тому помітивши його, краще звернутися до ветеринара.
     Як допомогти вихованцеві в домашніх умовах?
  При нескладних випадках, коли очі у вихованця засльозилися на тлі загального здорового вигляду, власник може надати допомогу вдома. Для початку варто провести огляд тварини:
- Посадіть вихованця перед собою. Акуратно розведіть пальцями повіки. Уважно огляньте очі.
- Оцініть структуру виділень, колір повіки. У нормі вони мають блідо-рожевий відтінок.
- Перевірте наявність або відсутність стороннього тіла і видимих пошкоджень.
- Тепер про те, що робити, і які засоби застосовувати. Якщо потрібно промити очі, то слід використовувати розчин натрію хлориду. Він же допоможе вимити сторонній предмет.
-   Для того щоб впоратися з алергічною реакцією на пилок потрібно дати вихованцеві Цетиризин. Добова доза – 1 таблетка. При харчової алергії необхідно прибрати з раціону їжу , яка її провокує.
  Для усунення запалення та свербежу можна заварити квітки ромашки аптечної (1 пакетик на склянку гарячої води). Настоювати 15 хвилин. Змочити ватний диск в охолодженому розчині і обережно протерти очі тварині.
     За яких симптомах йти до ветеринара?
  Ми розглянули різні причини сльозоточивості. З деякими з них власник собаки може успішно впоратися в домашніх умовах. Обов’язкове відвідування лікаря необхідно в тому випадку, якщо:
- виділення набувають структуру гнійного ексудату;
- очі вихованця червоніють;
- повіки сильно опухли;
- проявляється світлобоязнь;
- кришталик ока стає білим;
- у собаки немає апетиту, її поведінка стає млявою;
- змінюється колір шерсті навколо очей;
- на очному яблуці утворюється плівка.
     Лікування
  Тактика лікування зайвої сльозоточивості залежить від причини, яка її викликала. Для порід, яким таке явище властиве через особливості будови, досить регулярного гігієнічного промивання.
   Методи лікування при інших негативних факторах:
  Заворот і виворіт повік виправляються оперативно.
У разі пошкодження  очей лікар оцінює ступінь пошкодження і призначає препарати. Іноді потрібно накладення швів.
Якщо виникла мацерація тканин, закопують 1-3% розчин дикаїну. Для усунення больових відчуттів (наприклад, при попаданні чужорідного тіла) застосовують антисептичні мазі.
  При кон’юнктивітах рекомендується застосовувати краплі .
  Запалення знімають за допомогою мазей з антибіотиками (Тетрациклінова).
    Як закапати очі собаці?
  Призначаючи очні краплі, лікар припускає, що закопувати їх повинен власник тварини. Однак не всі господарі собак вміють це робити правильно. Процедура виглядає так:
  Спочатку вихованцеві треба промити очі. Для цього необхідно рясно змочити ватний диск в теплій воді і акуратно, не натискаючи на очне яблуко, провести їм від зовнішнього кута повіки до внутрішнього кута.
  Потім в праву руку взяти флакон з ліками, а пальцями лівої руки відтягнути вниз нижню повіку.
  У простір між повіком і оком закапати препарат.
  Багато які  краплі викликають печіння і свербіж, тому постарайтеся утримати собаку на місці після процедури. Якщо тварина почне трясти головою і терти морду лапою, ліки не встигнуть  розподілитися по оку і не дасть лікувального ефекту.
     Профілактика
  Попередити несподівану сльозоточивість набагато простіше, ніж боротися з нею. Ветеринари рекомдують:
- Під час купання  вихованця стежити за тим, щоб в очі не потрапили миючі засоби.
- Прибирати довгу шерсть з очей, зістригаючи її або зав’язуючи в хвостики гумками.
- Слідкувати за збалансованістю харчування. Не давати тварині продукти, на які була помічена алергічна реакція.
- Скоротити час прогулянки у вітряну погоду, щоб пил і пісок не потрапили в очі. Обов’язково промити їх після прогулянки.
   При найменшій підозрі на запалення показати вихованця ветеринарному лікарю.
  Уважно стежити за  станом вихованця, регулярно проводячи всі належні гігієнічні процедури, господар забезпечує щасливе і здорове життя свого улюбленця. Очні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, тому так важливо вчасно діагностувати їх і провести необхідне лікування.

Add comment


Security code
Refresh