Чи можна собакам давати молоко та інші молочні продукти?
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 19 березня 2021, 09:25
Всі ми знаємо про безсумнівну користь молока і молочної продукції. Однак, чи стосується ця непорушна істина до братів наших менших? Що можна давати цуценятам і дорослим собакам? Насправді, тварини, які харчуються натуральною їжею, потребують молочних продуктах, так як вони є джерелами корисних елементів, в тому числі білка й кальцію. Але існують деякі нюанси, що потребують уваги, і, щоб улюбленцю не нашкодити, слід враховувати особливості продукту і організму собаки.
молоко
Молоко – потрібно зростаючому організму, насичує його необхідними мікроелементами (в тому числі кальцієм), важливими для формування кістково-м'язового каркаса цуценят. Але чому ж не варто її давати дорослим вихованцям?
Уся справа в тому, що в коров'ячому молоці знаходиться лактоза (молочний цукор), для переробки якої необхідна присутність в кишечнику особливого ферменту – лактази. У щенячому організмі цього ферменту міститься з надлишком, тому малюки чудово засвоюють даний товар. Але з віком його кількість значно знижується і практично повністю зникає. Причому рівень ферменту починає знижуватися вже з 3-4 місяців.
Тому дорослі собаки не можуть перетравлювати молоко, яке до того ж нерідко викликає рідкий стілець. Мало того, напій може стати причиною алергічної реакції.
Зазвичай собаки, підростаючи, самі перестають пити молоко. Але є і виняткові випадків, коли вихованці втрачають любові до молока. І що робити, зовсім не давати його улюбленцю? Фахівці рекомендують поступати таким чином:
- Якщо діарея після молока не спостерігається, можна продовжувати давати його собаці, попередньо розбавивши водою, але не щодня. Це знизить жирність продукту і можливі подальші неприємності.
- Можна замінити коров'яче молоко козячим, яке містить меншу кількість лактози, тому більш гіпоалергенні. Причому в його складі більше корисних компонентів, в порівнянні з коров'ячим.
- Сьогодні в зоомагазині можна придбати спеціальне безлактозную молоко. Таким ласощами можна іноді балувати улюбленця.
- І найсуворіший варіант для любителів молочка – повністю відмовити вихованцеві.
Кефір
Цей кисломолочний продукт давати своєму вихованцеві не просто бажано, а вкрай необхідно. Його можна додавати в раціон цуценят, а після скасування звичайного молока і дорослим вихованцям. Даний кисломолочний напій відмінно засвоюється і плідно впливає на травні процеси. Мінус один – його смак подобається далеко не всім чотириногим улюбленцям.
І ще одна особливість – жирний продукт може розслабити кишечник собаки і викликати діарею. Тому краще пригощати вихованця знежиреним кефіром або містить мінімальну кількість жирів.
сир
Його з успіхом використовують в якості заохочення вихованця під час дресирування. Сири без ароматичних, фарбувальних і інших харчових штучних компонентів, а також з низьким рівнем жирності можна використовувати при щоденних тренуваннях.
Для цуценят готують спеціальний кальцинований сирок, використовуючи сир і препарат кальцію (хлорид кальцію, що випускається в розчині для крапельниць, ампулах для ін'єкцій, або лактат кальцію, який йде в формі порошку).
Його з успіхом використовують в якості заохочення вихованця під час дресирування. Сири без ароматичних, фарбувальних і інших харчових штучних компонентів, а також з низьким рівнем жирності можна використовувати при щоденних тренуваннях.
Тут головне, не перестаратися, добова норма продукту для невеликої собаки становить 100 г, середньої – 150 г, великої – 200 г. Не рекомендується пригощати вихованця копченим сиром, а також екзотичними його сортами з цвіллю – «Брі», «Камомбер», « Рокфор »і іншими.
Крім того, сир може викликати алергічну реакцію або порушення дефекації. В цьому випадку давати собаці ці ласощі не слід.
йогурт
Він багатий на кальцій, білком, фосфором, магнієм і корисними для кишечника бактеріями. Наприклад, ацидофилус є бактерією, спорідненої мікроорганізмам, що населяють травнi органи тварини. Вона бере участь у виробленні фолієвої кислоти і ніацину – компонентів, які сприяє нормальному травленню вихованця.
Вживання йогурту дозволяє знизити газоутворення, нормалізувати кишкові розлади, допомагає виведенню з організму шлаків. Корисні мікроорганізми, що входять до складу йогуртів, проникнувши в травний тракт, заселяють його флору і впливають на розмноження корисних мікроорганізмів. Щоб травлення собаки покращився, можна давати по 2 ложки продукту з кожним годуванням.
Але фахівці все ж рекомендують проконсультуватися з ветеринаром перед тим, як пригощати вихованця цим кисломолочним продуктом.
сметана
Її жирність не дозволяє давати продукт тварині кожен день. Якщо організм собаки спокійно сприймає сметану, то можна нею трохи сдабривать сир.
Малюкам можна включати в раціон нежирну сметану, але не як самостійну страву, а як добавку до їжі. Кілька ч. Л. в тиждень цілком достатньо. Нею можна пригощати вагітну суку, так як в цей період для собаки буде не зайвим подібне джерело корисних речовин. Бактерії, що містяться в продукті, також здатні покращувати роботу травної системи.
Молочні та кисломолочні продукти дуже корисні для організму собаки, але тільки якщо мова йде про якісні, натуральних продуктах. І слід звертати увагу на їх жирність. Жирна сметана, йогурти з добавками, вершки – не є вдалою їжею для чотириногого друга.