Догляд за декоративними кроликами

Доброго ранку! Давайте сьогодні поговоримо про дикоратвих кроликів, особливості догляду і утримання. Перше, що вам потрібно це звичайно клітина. Клітка повинна бути  досить великою, не менше 80см на 60см,  і чим більше тим краще. У природі кролик дуже рухлива тварина, до того ж фактично проводить  сутінковий  спосіб життя. Малорухливий спосіб життя погано позначиться на його здоров'ї, а велика клітина дозволить йому хоч якось розім'яти лапки. Клітка повинна надійно закриватися, що б кролик в під час вашої відсутності не міг самостійно вибратися з неї і наробити шкоди в кімнаті. Крім того вона повинна добре протистояти різцям цієї тварини, а так само його спроба вирити нірку.


   Бажано в клітці мати затемнену зону, або хоча б створити її самостійно. Це необхідно в першу чергу після покупки вихованця, йому потрібно якийсь час, щоб звикнути до навколишнього оточення. Декоративні кролики досить полохливі і реагують на різкі звуки і рухи. І природним  бажання тут, сховатися в нірку, де темно. Купувати клітку потрібно до покупки тварини, що б відразу помістити його в майбутнє житло. Якщо ваш вихованець звикне весь час вільно бігати по квартирі, то потім привчити його до клітки буде складно. У деяких господарів кролики так і бігають по квартирі, як кішки.
  Ставити клітку потрібно в тихому місці, обов'язково без протягів. Якщо ви вирішили провітрити кімнату, то клітку з вихованцем краще тимчасово винести в сусідню. Але і власна спальня може тут не підійти. Кролики нічні тварини і можуть виробляти в цей час досить багато шуму. Ну, наприклад, якщо йому захочеться терміново вирити нірку, не дивлячись на те, що під ним підлогу клітки, а не земля.
Утримувати цю пухнасту тварину в клітці весь час не можна. Періодично йому потрібно влаштовувати прогулянки по кімнаті, але обов'язково, принаймні перший час, під вашим  наглядом. Справа в тому що кролик - гризун. Йому потрібно сточувати різці і кігті. В результаті цілком можуть постраждати меблі, взуття, шпалери і дроти. А в останньому випадку і сам гризун, якщо дроти виявляться під напругою. До речі, перегризти проводи для нього труднощів не представляє. Гуляти кролику краще ввечері і вранці, так як він сутінковий гризун. Зайняти в цей час вихованця можна різними іграшками - м'ячиком, паличкою, коробочкою. При догляді за декоративним кроликом потрібно привчити його ходити в туалет в певне місце. Тварина ця охайна і легко привчається до звичайного котячого лотка. Ось навіщо потрібна велика клітка, в ній і потрібно розмістити цей лоток. Якщо кролик вільно живе в квартирі, він все одно буде повертатися в клітку в туалет.
   Догляд за декоративним кроликом полягає в розчісуванні його шерсті за допомогою спеціальної щітки, яку потрібно купити в зоомагазині. Породи з короткою шерстю практично не потребують такої процедури, а ось з довгошерстими доведеться повозиться, їх потрібно чесати кілька разів на тиждень. Підростаючі кігтики, які кролик в домашніх умовах не може сточити самостійно, доведеться періодично підрізати спеціальними щипцями. У природі ця тварина їх сточує при ритті норок.
Так само необхідно давати вашому улюбленцю гілочки плодових дерев і крейду, це необхідно для точки зубів, інакше  буде псувати меблі. А крейда так як джерело кальцію. На дно клітки можна постелити тирсу  але краще солому або сіно. Крім того в магазинах продаються спеціальні підстилки для гризунів, можна скористатися й ними. Поспостерігайте за вашим вихованцем - що йому більше подобається. Можливо, що краще взагалі обійтися без підстилки. Кролики стайна тварини, тому якщо він у вас один, приділяйте йому побільше уваги. Звикнувши, він буде буквально ходити за вами по п'ятах і легко засвоїть різні слова. Наприклад, забороняючи тварині гризти різні предмети в кімнаті, його можна привчити до слова "не можна".
  Кролики відчувають себе комфортно при холоді до -20, але вкрай чутливі до задухи, до прямих сонячних променів, перегріву. Шкідлива для них висока вологість повітря, протяги, вогкість, підвищений вміст сірководню, аміаку і вуглекислого газу в повітрі. Кролики добре переносять температуру + 18-20 градусів, при вологості 50%. Кролики не потіють. Теплообмін відбувається через вени на вухах кролика. Якщо кролик важко переносить спеку, кролівники радять протирати вуха у нього злегка змоченою в холодній воді ганчіркою. Охолоджуючи вушка, можна охолодити всього кролика. Рекомендують накривати клітку мокрим рушником або класти в клітку пластмасову пляшку, в яку наливається холодна вода, навіть з шматочками льоду.
  У природі кролики харчуються рослинною їжею. Вдома  потрібно намагатися давати аналогічні корми. Підійдуть трава, сіно, соковиті корми - морквина, гарбуз. У зоомагазинах продають спеціальні сухі корми для кроликів, але зловживати ними не варто, не дивлячись на те, що так годувати найпростіше. На таких незвичних кормах тварина починає через кілька років хворіти. Що б уникнути цього, додавайте в раціон вашого улюбленця свіжі овочі, вітаміни, крейду.
  На відміну від кроликів, що розводяться на м'ясо і хутро, які живуть менше року і їх годування переслідує тільки єдину мету, швидке збільшення ваги, декоративні кролики живуть до 8 - 10 років і необхідно піклуватися про їх здоров'я. Використовувати комбікорми, призначені для промислового вирощування кролів не можна. Природно, в великих містах використовувати на корм кролику траву з газонів не варто, вона сильно забруднена шкідливими речовинами.
  Миска для годування повинна бути важка, тварина може  її перевертати а важка, не піддасться я його зубам. Краще використовувати навісну годівницю. Вода у вашого вихованця повинна бути постійно, особливо влітку, в спеку. При нестачі води кролик стає млявим, погано харчується. Дуже вдалі промислові поїлки з дозатором, куди воду можна залити на кілька днів. Додайте в раціон гілки плодових дерев, кролику буде що погризти.
  Необхідно підтримувати чистоту в клітці. Щодня мийте годівниці і видаляйте  не з'їдений корм. Через день міняйте підстилку в житловій частині і раз в тиждень там де кролик спить. Як мінімум раз на день, а краще за фактом, необхідно чистити туалет. Так само як і кішки, ці тварини не люблять ходити в брудний лоток. Слідкуйте за чистотою води, краще замінювати її частіше. Раз на місяць проводите повну чистку клітини з дезінфекцією, в даному випадку найбільш зручні клітини з пластиковим піддоном, його легше відмити і не потрібно сушити, досить протерти чистою сухою ганчіркою.
   Декоративний кролик був спеціально виведений для утримання в домашніх умовах. Фахівці радять купувати його у заводчиків, в розплідниках. У магазині часто не дотримуються правила догляду за звіром і немає гарантії, що ви купите здорову тварину.
  Під час покупки розпитайте заводчика про правила догляду за вихованцем, особливості догляду за даної породою. Кролики володіють  певним нтелектом. При тривалому проживанні в сім'ї одного власника, із задоволенням йдуть на руки, знають своє ім'я. Люблять, коли гладять по спині, по голові і нервують, коли беруть за підборіддя. Кролики активні вночі і ховаються вдень в будиночок до 16-17 годин. Їх не слід турбувати в денний час. Не рекомендується купати кролика. Мити дозволяється тільки в екстрених випадках, наприклад, коли пронос, коли йому жарко. Він сам чистить свою шерсть. Якщо все ж викупали кроленя , оберігайте від протягів. Шерсть у них густа і сохне довго. Кролики іноді їдять свої випорожнення. По науковому це явище називається «копрофагія». Кал кролика буває різний. Нічний - у вигляді м'яких рідких кульок, не ідеально круглих, денний - сухий, твердий, в формі круглих кульок. У нічному калі міститься в 3,5 рази більше протеїну, а клітковини в 2 рази менше, ніж в денному. Кролика потрібно вчасно робити щеплення. Обов'язково стригти нігті кролика кігтьорізами.
  Ретельно зважте всі плюси і мінуси про перебування кролика на дачі. Як поведуть себе декоративні кролики, що містяться на природі - завдання, що вимагає від господаря вихованця продуманих дій. Якщо ваше перебування на дачі буде нетривалим (до п'яти днів), кролика з собою краще не брати Він погано переносить спеку, стояння в пробках і духоті для нього згубно. Використання кондиціонера може викликати застуду. Шкідливі кроленяті і стреси. А переїзд є стресом. Якщо ви плануєте, проживання на дачі протягом двох або трьох місяців, то для вашого вихованця перебування на природі буде позитивним моментом. Не випускайте кролика без шлейки, якщо він не відгукується на кличку. Небезпека на дачній ділянці для вашого вихованця можуть скласти вільно гуляючі собаки, коти, хижі птахи. Для їжі кролику небезпечно викопувати різні корінці, поїдання квітів. Отруйні квіти: тюльпан, нарцис, півонія. Кращим рішенням буде перебування вихованця в переносному вольєрі. Зверху затягнути сіткою і  прикрити від сонця.

Add comment


Security code
Refresh