Нормативна база

ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів у адміністративному комплексі по вулиці Хрещатик, 36 редакція від 04.04.2020

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження керівника робіт з
ліквідації наслідків надзвичайної
ситуації
25.03.2020 року № 2
(у редакції розпорядження
керівника робіт з ліквідації
наслідків надзвичайної ситуації
04. 04. 2020 No 2 )
ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК
проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів у адміністративному комплексі по вулиці Хрещатик, 36
1. Забезпечити розділення приміщень у адміністративному комплексі по вулиці Хрещатик, 36 на «чисту зону» — приміщення, до яких не потрапляють відвідувачі, та «умовно чисту зону» — приміщення, де перебувають відвідувачі.
Відвідувачами у розумінні пункту 1 цього Особливого порядку є особи, постійне робоче місце яких перебуває поза межами адміністративного
комплексу по вулиці Хрещатик, 36 (зокрема, основної адміністративної будівлі).
2. Забезпечити проведення щоденної термометрії всіх працівників, результати термометрії вносити до оформлених на кожного працівника листків термометрії, не допускати до роботи осіб з ознаками гострого респіраторного інфекційного захворювання.
3. Організувати окремі входи до приміщень «чистої зони» та «умовно чистої зони».
4. Збільшити кратність проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях «чистої зони» та «умовно чистої зони», особливо в місцях найбільшого контакту з поверхнями - ручки дверей, кнопки виклику ліфтів, кнопки всередині ліфтів, санітарно-технічні прилади тощо).
5. Забезпечити вхідний санітарний контроль, не допускати до «умовно чистої зони» більше ніж 1 особу на 10 кв. м та осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.
6. Забезпечення вхідного санітарного контролю здійснюється шляхом:
- візуального огляду (загальний стан, ознаки лихоманки, наявність ознак гострого респіраторного захворювання - кашель, чхання, нежить);
- у разі необхідності, проведення температурного скринінгу
(вимірювання температури тіла безконтактним термометром, при наявності).
7. У разі необхідності проведення нарадчих заходів, забезпечити їх проведення у великих приміщеннях (зокрема, спеціальні зали для нарад, сесійна зала, кулуари сесійної зали, колонна зала) із дотриманням відстані не менш як 1,5 метра між особами, які беруть участь у нарадах.
8. До участі в нарадчих заходах не допускати осіб, які не пройшли вхідний санітарний контроль та осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.
9. Забезпечити проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів) після проведення кожного з нарадчих заходів та наскрізне провітрювання приміщень.
Примітка.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб, організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються, у тому числі, і на підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян.
У разі отримання від Державної установи «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» екстреного повідомлення про інфекційне захворювання на COVID-19 готується наказ і направлення на здійснення обстеження суб'єкта господарювання. За результатами обстеження складається акт санітарно- епідеміологічного обстеження за формою 315/о. Одночасно, приймається розпорядження про запровадження протиепідемічних заходів.
При здійсненні контролю у складі спільних робочих груп, встановлено загрозу безпечності харчового продукту, або вбачаються такі ознаки, готується наказ та направлення
на здійснення позапланового інспектування
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно- протиепідемічних правил і норм, передбачених законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб. іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Порушення правил та норм, встановлених із метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, тягне за собою відповідальність відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України, (траф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років).
Начальник Штабу з ліквідації
надзвичайних ситуацій
Петро Пантелеєв